Strateg Fundstrat: Przychody z wydobycia Ethereum

Strateg Fundstrat: Przychody z wydobycia Ethereum mogą wzrosnąć o 1400% w 2021 r.

David Grider, główny strateg ds. aktywów cyfrowych w firmie Fundstrat, przewiduje, że kombinacja czynników może sprawić, że przychody z wydobycia Ethereum wzrosną o 1400% w 2021 r. do 9 mld USD.

W serii tweetów Grider zauważa, że Bitcoin Millionaire przychody Ethereum za okres od początku roku do końca roku już przekroczyły wyniki za cały rok 2020. Jego prognozy pojawiają się po tym, jak druga co do wielkości kryptowaluta skoczyła do nowego maksimum w wysokości 1 849 USD do czasu prasy.

Grider zauważył, że Ethereum, z obecną kapitalizacją rynkową wynoszącą około 210 miliardów dolarów, do tej pory zwróciło 1,75 miliarda dolarów w przychodach za rok 2021. Kwota ta jest co najmniej trzy razy większa niż 600 milionów dolarów przychodu w 2020 roku.

Strateg dalej kontekstualizował oczekiwane przychody Ethereum z wydobycia, porównując je do Salesforce. Salesforce pod chmurą 1.0, z kapitałem rynkowym 195 miliardów dolarów, ma 25% wzrost rok do roku, podczas gdy Ethereum z oczekiwaną aktualizacją ma 1400% wzrost rok do roku, oferując idealną okazję inwestycyjną.
Powiązane

USA i Niemcy kontrolują 58% wszystkich węzłów Ethereum na świecie

Kryptowalutowy weekend: Tokeny DeFi rosną w górę, gdy rynki kryptowalutowe osiągają 1,6 bln USD
NiceHash wzywa użytkowników do zaprzestania korzystania z Phoenix crypto miner z powodu możliwego oszustwa

Dodał, że po aktualizacji ‚EIP 1559‘, która jest greenlit na lipiec, aktywa potencjalnie przyciągną więcej siły nabywczej, ponieważ 9 miliardów dolarów popytu Ethereum na opłaty transakcyjne zostaną spalone. ‚EIP 1559‘ ma wyeliminować zgadywanie z opłat transakcyjnych sieci Ethereum, które są obarczone niespójnością.

Według Gridera, aktywność Ethereum w zakresie tyczenia będzie również odgrywać istotną rolę w przychodach aktywa. Stwierdza on, że:

„Tylko 3% ETH jest obecnie stakowane w tej chwili. Inne łańcuchy PoS mają 60% lub więcej. W miarę jak więcej ETH będzie stakowane, zmniejszy to podaż i stworzy popyt na zdobywanie nagród za stakowanie.“

Eksperci twierdzą, że zmniejszenie podaży tokenów Ether przełoży się na ogólne wyższe ceny tokenów. Wynika to z faktu, że zmniejszenie podaży sprawi, że aktywo będzie bardziej deficytowe.

Ethereum 2.0 ma zwiększyć przychody z opłat

W oparciu o zapewnienia Grider’a, przychody zostaną znacznie zwiększone przez aktualizację Ethereum 2.0. Aktualizacja ta wyeliminuje problem skalowalności i przekształci blockchain Ethereum w bardziej wydajny konsensus Proof-of-Stake.

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, już wskazał na odsłonięcie rollupów jako rozwiązania rozwiązującego problemy ze skalowalnością Ethereum i wypełniającego lukę do ETH 2.0 przed wprowadzeniem shardingu.