Premia Bitcoin Coinbase okazała się ujemna. Oto, co to oznacza dla ceny BTC

Coinbase Pro jest głównym motorem popytu instytucjonalnego. Teraz dane z CryptoQuant wskazują, że krótkoterminowa presja sprzedażowa na Coinbase rośnie.

Ostateczne przełamanie Bitcoina ( BTC ) powyżej 50000 USD może wymagać dłuższego oczekiwania, aby zmaterializować się, ponieważ presja kupna miejscowego na Coinbase Pro wykazuje oznaki osłabienia – przynajmniej w krótkim okresie.

Coinbase Główna Premium, który mierzy różnicę między ceną BTC na Coinbase Pro i Binance, został przerzucony ujemny, zgodnie do CryptoQuant. Innymi słowy, presja sprzedaży na Coinbase wydaje się rosnąć w porównaniu z innymi giełdami, takimi jak Binance.

Ujemny odczyt indeksu premium Coinbase może być prekursorem krótkoterminowego oporu. Z drugiej strony, gdy premia jest wysoka, wskazuje to na silną presję skupu spot na Coinbase

Opierając się na indeksie, dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, uważa , że przekroczenie 50 000 $ „wygląda dość ciężko” w najbliższej przyszłości.

„Obecna siła nabywcza nie pochodzi od Coinbase” – dodał . „Nigdy więcej premii Coinbase w porównaniu do Binance / Huobi / OKEx. Bądź ostrożny.“

Coinbase stał się głównym motorem popytu na Bitcoiny ze względu na jego popularność wśród dużych, instytucjonalnych nabywców. Ci uczestnicy rynku nabywają swoje BTC za pośrednictwem rynków pozagiełdowych na Coinbase Pro. Chociaż te duże zakupy nie wpływają natychmiast na cenę BTC , oznaczają rosnące zapotrzebowanie na zasób cyfrowy, a co za tym idzie, malejącą podaż. Dlatego indeks Coinbase Premium jest jednym ze sposobów oceny popytu instytucjonalnego na BTC w krótkim okresie.

Krótkoterminowe wahania premii Coinbase nie wydają się mieć żadnego wpływu na długoterminową trajektorię Bitcoina.

Te cyfrowe szczątki atutem w trendzie wzrostowym silnym , że osiągnął dobrze północ $ 49.700 w niedzielę, zgodnie z danymi TradingView

Cena Bitcoina wzrosła aż o 28% w ciągu ostatniego tygodnia, w dużej mierze dzięki planowanemu przejęciu aktywa przez Teslę. Opierając się na ostatnim zgłoszeniu 10K przez producenta pojazdów elektrycznych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, planuje przeznaczyć około 7,7% swojej pozycji gotówkowej brutto na Bitcoin .

Spółki notowane na giełdzie i zarządzający funduszami posiadają około 6% krążącej podaży Bitcoina – liczba ta nie obejmuje pozycji Tesli o wartości 1,5 miliarda dolarów.