Kontrakty futures na Bitcoin CME są notowane z premią powyżej 300 USD; Oto, co to oznacza

Ostatnia siła Bitcoin’a stworzyła poczucie „FOMO“ wśród inwestorów. Tendencja ta jest wyjaśniona podczas patrzenia na rosnącą premię pomiędzy kontraktami spot Bitcoin i BTC na CME.

Popyt na Bitcoin Profit ze strony inwestorów korzystających z tej platformy – która jest dostosowana do instytucji, profesjonalnych traderów i zamożnych inwestorów detalicznych – spowodował wzrost premii za kontrakty futures o ponad 300 dolarów ponad to, czym obecnie handluje Bitcoin spot.

Jest to znak, że tzw. „smart money“ jest gorączkowym krokiem w kierunku zsumowania ekspozycji na Bitcoin.

Pomimo tego trendu, raport Commitment of Traders z zeszłego tygodnia pokazuje, że instytucje używające CME do handlu kryptokurrency benchmarku pozostają netto krótkotrwałe.

Siła Bitcoin’a rośnie, gdy popyt na rzadkie aktywa osiąga punkt wrzenia.
Ponieważ drukarnie pieniędzy w bankach centralnych na całym świecie nadal drukują fiat w niespotykanym dotąd tempie, inwestorzy coraz bardziej obawiają się nadchodzącej inflacji, która ostatecznie z tego wynika.

W związku z tym zwracają się oni w stronę aktywów, których brakuje, aby pomóc chronić i zachować swój kapitał.

Doprowadziło to do tego, że cena złota osiągnęła dziś najwyższy w historii poziom ponad 2000 dolarów za uncję, a srebro i inne towary również wykazują oznaki siły.

Te same czynniki, które wpływają na wzrost ceny złota, to również wzrost Bitcoinu, który pozwala mu wspinać się od rekordowych poziomów 9.000 dolarów zaledwie kilka tygodni temu do ostatnich rekordowych poziomów 12.000 dolarów.

Kontrakty terminowe CME widzą rosnące premie w miarę wzrostu popytu na BTC.

Jedną z oznak rosnącego popytu na Bitcoin jest premia widoczna podczas patrzenia w kierunku kontraktów terminowych BTC na CME.

Analityk Josh Rager zaobserwował ostatnio, że kontrakty futures na krypto walutę benchmarku na platformie są obecnie notowane z ponad 300 USD premią w stosunku do spot BTC.

„Kontrakty BTC na CME, na których cena spot przekracza 300 USD i wynosi 11.945 USD. Chętnie zobaczymy, jak cena spot Bitcoinów będzie nadal rosnąć i zamykać codziennie ponad 11.827 USD“.

Bitcoin
Wizerunek dzięki uprzejmości Josha Ragera. Wykres przez TradingView.
Sugeruje to, że inwestorzy są w szaleństwie, aby zyskać długoterminową ekspozycję BTC ze względu na jej stałą siłę, ale instytucje pozostają nieco sceptyczne.

Zgodnie z zeszłotygodniowym raportem Commitments of Traders, inwestorzy instytucjonalni są bardzo skromni netto, mimo że traderzy detaliczni są w przeważającej mierze długoletni.

Agregator danych Rozwinięte niedawno zaoferował wgląd w ten trend:

„28 – Lipiec CME BTC Commitments of Traders Report (COT). Otwarty interes: 13.068 (wzrost o 41,5%). Detaliczne pozycje netto osiągają rekordowy poziom. Smart money (instytucje) pozostaje na niskim poziomie netto“.

Image Courtesy of Unfolded. Wykres przez TradingView

W miarę jak Bitcoin staje się coraz bardziej skorelowany ze złotem, możemy zacząć obserwować, jak instytucjonalni handlowcy usuwają część swojej krótkiej ekspozycji na krypto benchmarku.

Kontrakty terminowe Bitcoin CME są notowane z premią powyżej 300 dolarów; Oto, co to oznacza
Bitcoin
5 sierpnia o 21:47 UTC
$11,685.61
3.93%
Bitcoin, obecnie sklasyfikowany na pierwszym miejscu pod względem limitu rynkowego, wzrósł o 3,93% w ciągu ostatnich 24 godzin. BTC ma limit rynkowy w wysokości 215,63B przy 24-godzinnym wolumenie 23,14B dolarów.